Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Sari Cup 2019 - 13.04.2019r Żory

Lipnowscy karatecy znów górą!!!
II miejsce drużynowo dla Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate.
13 kwietnia 2019r w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Sari Cup 2019, w którym uczestniczyło ponad 360 zawodników z 34 ośrodków z Polski, Czech i Austrii.
Podopieczni sensei Pawła Olszewskiego z LKKK zdobyli 9 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Dwa złote medale wywalczyła Katarzyna Gabrychowicz w kumite młodziczek -45 kg oraz w konkurencji kata, dwa złote również zdobyła Marta Majewska w kumite kadetek -35 kg oraz w konkurencji kata, złoty medal zdobył również Szymon Majewski w kumite juniorów -65 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem oraz srebrny medal w konkurencji kata, srebrny medal wywalczył Bartosz Prażniewski w kumite -35 kg kadetów oraz srebrny medal zdobyła Zuzanna Sądej w kumite + 50 kg, brązowy medal przypadł Marii Szojda w kumite młodziczek -45 kg.         Gratulujemy!!!

46.Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

27 kwietnia 2019r w Lipnie odbędzie się najważniejsza impreza sportowa rozgrywana w kraju z ramienia Polskiego Związku Karate, który przyznał organizację tych Mistrzostw Lipnowskiemu Klubowi Kyokushin Karate kierowanego przez sensei Pawła Olszewskiego 4 dan. Oprócz LKKK organizatorem jest też Powiat Lipnowski. To ogromne wyróżnienie dla klubu i zarazem ogromne wyzwanie. Mistrzostwa odbędą się w hali widowiskowo-sportowej przy LO w Lipnie. Rozpoczęcie zawodów godz.10.00, oficjalne otwarcie godz.13.00. Wstęp na mistrzostwa wolny. Zawody odbędą się w kategorii kumite mężczyzn -65 kg, -70 kg, -75 kg, -80 kg, -90 kg, +90 kg oraz kobiet -55 kg, -60 kg, -65 kg,+65 kg. Walki będą się toczyć na dwóch polach. Natomiast 10 finałów odbędzie się na głównej scenie na podwyższeniu 1m o wymiarach 10x10 przy oświetleniu z jupiterów mocowanych przy scenie oraz efektach specjalnych. Patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski oraz Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski. Patronat medialny: Gazeta Pomorska, CLI, Tygodnik Lipnowski oraz portal TerazLipno.pl. Zawody będą transmitowana na żywo pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=PR6RaMReW-o

46. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin finansowane z budżetu Powiatu Lipnowskiego.

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 09.03.2019r Resko

9 medali naszych zawodników zdobytych podczas Mistrzostw Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 09.marca 2019r w Resku z udziałem 238 zawodników z 31 klubów.
4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe to dorobek podopiecznych sensei Pawła Olszewskiego.
Wyniki:
Kasia Gabrychowicz złoto w kumite młodziczek -40 kg, srebro w kata oraz brąz w kumite WKF.
Szymon Majewski złoto w kumite juniorów -65 kg oraz złoto w kumite WKF.
Sądej Zuzanna złoto w kumite juniorek mł. -55 kg.
Szojda Staś srebro w kata oraz brąz w kumite młodzików -50 kg.
Korczakowski Stanisław srebro w kumite młodzików -45 kg.
Gratulujemy!!!

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin- 02.03.2019r Będzin

Złoty medal Marty Majewskiej w kata dziewcząt 10-11 lat i brązowy w kumite (walki) -40 kg oraz srebrny medal w kata seniorów sensei Pawła Olszewskiego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się 02 marca 2019r w Będzinie.
W zawodach wystąpiło ponad 270 zawodników z 27 klubów z Polski. W zawodach brali udział również Filip Charyton, Miłosz Zieliński oraz Bartek Prażniewski, którzy tym razem nie stanęli na podium.

Puchar Polski seniorów, juniorów, jun. młodszych, młodzików - 08.12.2018r Szczecinek

Szymon Majewski po raz kolejny zdobywcą Pucharu Polski Juniorów w kumite -60 kg.
08.12.2018r w Szczecinku odbył się Puchar Polski seniorów, juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików z udziałem blisko 400 zawodników z kraju. Z LKKK wystąpiło 4 zawodników: Szymon Majewski, który został zwyciężcą wśród juniorów w kumite -60 kg, Sądej Zuzanna i Kasia Gabrychowicz wygrały swoje walki eliminacyjne w śród młodziczek i w ćwierćfinale obie zawodniczki przegrały po wyrównanych dogrywkach ocietrając się o wejście do strefy medalowej. Tu zabraklo troszkę szczęścia. W śród seniorek w kumite -60 kg wystąpiła Angelika Sielczak, która tym razem uległa przeciwniczce po wyrównanej walce. Gratulujemy!!!

Międzynarodowy Turniej Karate "Kyokushin Challenge 2018" - 24.11.2018r Szczecin

8 finałów i tylko jeden przegrany- tego jeszcze nie było!!!
7 złotych i 1 srebrny medal to dorobek podopiecznych sensei Pawła Olszewskiego z Lipnowskiego Klubu Kyuokuishin Karatepodczas Międzynarodowego Turnieju Karate "Kyokushin Challenge 2018", który odbył się 24.11.2018r w Szczecinie w konkurencji kumite (walk) z udziałem 333 zawodników.
Złoto wywalczyli:
Klaudia Mikołajczyk, Marta Majewska, Zuza Sądej, Filip Charyton, Bartosz Prażniewski, Staś Korczakowski i Szymon Majewski.
Srebro wywalczył Marysia Szojda, która walkę finałową stoczyła na najwyższym poziomie.
Klub zajął IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.