Turniej "Carbon Cup" karate Kyokushin- 23.11.2019r Jastrzębie Zdrój.

Świetny występ podopiecznych sensei Pawła Olszewskiego z LKKK.
23.11.2019r w Jastrzębiu Zdroju odbył się turniej karate Kyokushin "Carbon Cup" z udziałem 360 zawodników z 34 ośrodków. Lipnowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 8 zawodników zdobywając łącznie 3 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy. Dwa złote medale zdobyła Marta Majewska -w kumite kadetek -35 kg oraz w kata, złoty medal w kumite młodziczek -45 kg zdobyła Kasia Gabrychowicz, wygrywając wszystkie walki przed czasem oraz srebrny medal w konkurencji  kata, srebro zdobyła również Angelika Sielczak w konkurencji kata seniorek oraz brązowy medal wywalczył Staś Korczakowski w kumite młodzików -40 kg. To był naprawdę wymagający turniej, najliczniejsze kategorie w konkurencji kata liczyły  po 30-40 zawodników a do rundy finałowej wchodziło 6 zawodników. Tym razem bez medali wrócili :
Sądej Zuzanna, Marysia Szojda i Bartek Prażniewski.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców -16.11.2019r Maków Mazowiecki

SZYMON MAJEWSKI Mistrzem Polski juniorów -65 kg Karate Kyokushin.
Podopieczny sensei Pawła Olszewskiego z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate po raz kolejny na najwyższym stopniu podium. Tym razem Szymon zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów -65 kg w Makowie Mazowieckim 16.11.2019r. Zdobycie tytułu to jedno a obrona i powtórzenie tego wyczynu to dopiero sztuka i nam się to udało. To 4 tytuł Mistrza Polski. Drugi z rzędu w kategorii juniorów i wcześniej dwa tytuły z rzędu Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Tuż przed mistrzostwami, tydzień wcześniej Szymon szlifował swoją formę na zgrupowaniu w Niemczech.
Trzy  tygodnie temu Szymon zdobył w Portugalii Wicemistrzostwo Europy teraz zdobył Mistrzostwo Polski a już za trzy tygodnie Puchar Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów i tu też będziemy bronić tytułu w juniorach.
Na Pucharze Polski wystąpi 8 naszych zawodników obsadzając wszystkie kategorie wiekowe. Wystąpi reprezentacja klubu. Cała grupa to czołowi zawodnicy w Polsce.

Zgrupowanie karate - 8-10.11.2019r Niemcy (Hamburg)

W dniach 9-10 listopada 2019r w Niemczech odbyło się seminarium karate zorganizowane przez Niemiecką Organizację KWF.   Na zaproszenie sensei Janusz Konieczko z Hamburga zawodnicy naszego klubu wzięli udział w tym zgrupowaniu. W seminarium uczestniczyło blisko 50 osób. W piątek nasi zawodnicy zwiedzali Hamburg a już w sobotę przez cały dzień odbywały się 2 godzinne zajęcia karate. Między zajęciami były zaledwie 15 minutowe przerwy. Wieczorem kolacja w restauracji, następnie najstarsi korzystali z sauuny a młodsi adepci mieli możliwość obejrzeć projekcję filmów z sosei Masutatsu Oyamą. W niedziele odbyły się rano zajęcia kata i powrót do Polski. Zajęcia prowadził sensei Janusz Konieczko 4 Dan oraz sensei Paweł Olszewski 4 Dan.

Mistrzostwa Europy - 25-26.10.2019r Vila De Conte k/Porto Portugalia

W dniach 25-26 października b.r. w miejscowości Vila do Conde k/Porto w Portugalii odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin (KWF). W barwach reprezentacji Polski z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate wystąpili Sempai Szymon Majewski w konkurencji kumite juniorów -70 kg oraz sensei Paweł Olszewski w konkurencji kata seniorów. Ogromnym sukcesem było zdobycie przez Szymona tytułu wicemistrza Europy. Szymon stoczył 5 pojedynków. Pierwszą walkę repasażową wygrał z zawodnikiem z Bułgarii o wejście do szesnastki, drugą z zawodnikiem z Francji wygrywając zdecydowanie przez uzyskanie wazari (0,5 pkt), trzecią po trzech dogrywkach z kolejnym zawodnikiem z Bułgarii, czwartą z Norwegiem oraz 5 finałową walkę stoczył z zawodnikiem z Holandii przegrywając dopiero po dogrywce.

Ogólnopolski Turniej Young Oyama's Cup -19.10.2019r Bydgoszcz

Brawurowe zwycięstwo zawodników z Lipna na turnieju Young Oyama's Cup w Bydgoszczy, zaledwie 11 zawodników z LKKK i zdobyte II miejsce drużynowo.
Nasi zawodnicy zdobyli 7 złotych medali, 2 srebrne i 3 brązowe i to właśnie przełożyło się na wynik drużyny.
W zawodach wystąpiło 271 zawodników z 25 ośrodków z Polski i Rosji. Wyniki naszych zawodników:
Małgosia Bigosińska złoto w kata - kadetka młodsza
Klaudia Mikołajczyk brąz w kumite - kadetka.
Z LKKK wystąpili również; Filip Charyton w kata i kumite, Miłosz Zieliński w kata i kumite wygrywając pierwszą walkę oraz Wiktoria Ziomkowska wystąpiła w kata.
Ogromne gratulacje dla zawodników!

Międzynarodowy Puchar Karate Kyokushin - 5.10.2019r Sieradz

Rewelacyjne rozpoczęcie sezonu zawodników  Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate.
W minioną sobotę (5 października) 10 medali zdobyli podopieczni sensei Pawła Olszewskiego podczas Międzynarodowego  Pucharu Karate Kyokushin w Sieradzu. To pierwszy start w tym sezonie.
W zawodach uczestniczyło ponad  200 zawodników z Francji, Holandii, Irlandii, Czech oraz Polski.
Zawodnicy Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 4 złote medale, 1 srebrny i 5 brązowych oraz uplasowali się na 4 pozycji w klasyfikacji drużynowej na 30 ekip ze stratą zaledwie 1 pkt. do 3 miejsca.. Złoto zdobyli: Kasia Gabrychowicz w konkurencji kata, Marta Majewska w konkurencji kata, Szymon Majewski w konkurencji kumite i Staś Korczakowski w konkurencji kumite. Srebro zdobyła Marysia Szojda w konkurencji kumite. Brązowe medale przypadły: Zuzanna Sądej w konkurencji kumite, drugi medal dla Kasi Gabrychowicz w konkurencji kumite, Szymon Majewski w konkurencji kata to tez drugi medal dla Szymona, Małgosia Bigosińska w konkurencji kata oraz Bartek Prażniewski również w konkurencji kata.
Już za dwa tygodnie kolejny sprawdzian  przed nami a kilka dni później zawodnicy nasi lecą do Portugalii na Mistrzostwa Europy.